بازدید دکتر نظرپور معاون اداری مالی وزارت علوم از دانشکده ادبیات و علوم انسانی

بازدید دکتر نظرپور معاون اداری مالی وزارت علوم از دانشکده ادبیات و علوم انسانی


بازدید دکتر نظرپور معاون اداری مالی وزارت علوم از دانشکده ادبیات و علوم انسانی

 

 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به بهره‌برداری از ۸۵۰ پروژه عمرانی حوزه‌ی آموزش عالی در دولت یازدهم و دوازدهم، گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ‌بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گشایش‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر محمد تقی نظرپور صبح امروز یک‌شنبه سوم مردادماه در آیین گشایش پنج پروژه عمرانی این دانشگاه در تالار فردوسی دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی، بیان کرد: این تعداد پروژه و اعتبارات آن نسبت به فعالیت‌های حوزه‌ی صنعت، راه و شهرسازی یا کشاورزی ارقام کوچکی است، اما در حوزه‌ی آموزش عالی موفقیتی بزرگ محسوب می‌شود.

وی، عنوان کرد: امیدواریم با آغاز سال تحصیلی جدید و حضور دانشجویان در فضاهای بهره‌برداری شده، نشاط و شور دانشجویی موجب پویایی هرچه بیشتر دانشگاه‌ها شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر ضرورت نگهداری از فضاهای موجود و احداثی در دانشگاه‌ها تأکید کرد و افزود: با وجود صرف هزینه‌های بسیار زیاد برای ساخت و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی در حوزه‌ی وزارت علوم، اعتبارات لازم برای تعمیر و نگهداری اختصاص داده نمی‌شود؛ و یا اعتبارات از طریق اوراق با بازپرداخت دو تا سه‌ساله اختصاص می‌یابد که نمی‌تواند نیازهای دانشگاه‌ها را تأمین کند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه اعتبار سال ۱۴۰۰ این بخش حدود ۵۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش‌یافته است، عنوان کرد: متوسط اعتبار موردنیاز برای پرداخت حقوق و مزایا ۸۰ درصد است؛ اگر اعتبارات به‌صورت ۱۰۰ درصد هم تخصیص یابد تنها ۲۰ درصد اعتبارات به سایر فعالیت‌ها اختصاص می‌یابد که نیاز جامعه‌ی دانشگاهی را برآورده کند؛ امیدواریم در بودجه سال آینده بتوانیم از ظرفیت افزایش بودجه در این حوزه استفاده و نیاز آموزش عالی به اعتبارات را تأمین کنیم.

نظرپور، درباره‌ی پرداخت مطالبات معوقه‌ی کارکنان دانشگاه‌ها، بیان کرد: برخی از معوقه‌های کارکنان در تعدادی از دانشگاه‌ها پرداخت شده است و برخی دانشگاه‌های دیگر نیز در حال انجام این کار هستند؛ در خصوص افزایش حقوق اعضای هیئت علمی نیز قدم‌های خوبی برداشته‌شده و امیدواریم این افزایش موجب دلگرمی بیشتر اعضای هیئت علمی شود و انتظاراتی که دانشگاه‌ها از آنان در حوزه‌های علمی دارند را برآورده کنند.

 گفتنی است با حضور دکتر نظر پور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر شمس بخش مشاور وزیر و مدیر کل حوزه‌ی وزارتی، فاز نخست ساختمان دانشکده‌ی مهندسی آب و محیط ‌زیست، گلخانه و مزرعه‌ی تحقیقاتی دانشکده مهندسی آب و محیط زیست، مجتمع آزمایشگاهی دانشکده‌ی کشاورزی، تالار فردوسی دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی و طرح توسعه‌ی دانشکده‌ی علوم تربیتی و روان‌شناسی به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از ۳۰ هزار مترمربع به فضاهای آموزشی و کمک آموزشی و فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز افزوده شد.