نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه تودیع ومعارفه

برگزاری جلسه تودیع ومعارفه


برگزاری جلسه تودیع ومعارفه

 

با حضور دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، آیین معارفه و تکریم رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر خواجه در ابتدای این آیین که امروز سه‌شنبه ۱۷ مهرماه در سالن جلسات دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد، بیان کرد: هدف از این نشست تقدیر از دکتر جلیلی فر رئیس پیشین دانشکده ادبیات و علوم انسانی و آرزوی موفقیت برای دکتر جوکار رئیس جدید این دانشکده است.

                                                 

وی افزود: سیاست دانشگاه بر این است که جوان‌گرایی نماییم و از تجربیات و سوابق نیروهای باتجربه دانشگاه نیز بهره ببریم؛ خوشبختانه گروه جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری نیز به دانشکده ادبیات پیوسته و امیدواریم بتواند پویایی لازم را مانند گذشته داشته باشد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، تصریح کرد: دانشکده ادبیات و علوم انسانی از جایگاه مهمی در این دانشگاه برخوردار است و باید بتوانیم از ظرفیت‌های این دانشکده به خوبی استفاده نماییم؛ برنامه دانشگاه این است که دانشکده‌ها با تحرکی بیشتر وارد فعالیت‌های جدید شوند و جایگاه دانشگاه را نیز با فعالیت‌های خود بیش از پیش ارتقاء دهند.

خواجه، عنوان کرد: از دانشگاه شهید چمران اهواز باسابقه‌ای ۶۰ ساله انتظار می‌رود که جایگاه آن بالاتر از وضعیت فعلی باشد و نیاز است تمامی اعضای هیئت‌علمی تلاش خود را برای پویایی دانشگاه چندین برابر نمایند.

در ادامه این نشست دکتر نصرالله امامی عضو هیئت‌علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر جلیلی فر رئیس پیشین این دانشکده بیان کرد: با تمام توان سعی خواهیم کرد با دکتر جوکار رئیس جدید دانشکده همکاری‌های لازم را داشته باشیم و وی یکی از نیروهای باارزش و باتجربه این دانشکده می‌باشد.

وی افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر و مدیریت دکتر خواجه در دانشگاه شهید چمران اهواز اصل شایسته‌سالاری رعایت شده و این مسیر می‌تواند راه اعتلای دانشگاه باشد.

دکتر محمدعلی فیروزی دیگر عضو هیئت‌علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز اظهار کرد: در مدتی که دکتر جلیلی فر ریاست دانشکده را بر عهده داشتند یکی از درس‌هایی که به ما آموختند خصلت مردم‌داری، معلمی و هم‌نوایی است و در عین اینکه منافع سیستم را در راستای اهداف دانشکده حفظ می‌کردند روابط دوستانه‌ای نیز با تمامی افراد دانشکده داشتند.

وی تأکید کرد: برای دکتر جوکار نیز آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم در آینده بتوانیم از پیشرفت‌های دانشکده گزارش‌های مطلوبی را به ریاست دانشگاه ارائه دهیم.

در ادامه نیز دکتر علیرضا جلیلی فر رئیس پیشین دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: به مدت چهار سال ریاست دانشکده را بر عهده داشتم و باید به خاطر اطمینانی که مدیریت دانشگاه به من داشتند از دکتر خواجه تقدیر نمایم.

وی افزود: یکی از اقدامات انجام‌شده در ابتدای کار انتقال کتاب‌های دانشکده سه‌گوش به دانشکده ادبیات بود که در آن زمان این کار به سختی انجام شد اما در حال حاضر این کتاب‌ها جزو سرمایه‌های دانشگاه محسوب می‌شود.

جلیلی فر، تصریح کرد: بهبود فضای سبز دانشکده، بهبود وضعیت کتابخانه دانشکده، استفاده از خرد جمعی و بهره بردن از تجربیات استادان باتجربه دانشکده و... بخشی از اقدامات انجام‌شده است.

وی از تلاش تمامی کارکنان و اعضای هیئت‌علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی تقدیر کرد.

دکتر منوچهر جوکار رئیس جدید دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست، گفت: دانشگاه یک نهاد مرجع در امر آموزش، پژوهش، فرهنگ و حتی سیاست است و همواره مورد پرسش قرار می‌گیرد و در تمامی امور مرجعیت دارد که به نظر می‌رسد در سال‌ها اخیر خدشه‌هایی به این نهاد واردشده است.

وی افزود: آموزش وظیفه ذاتی هر دانشکده است اما تفاوت‌هایی بین نوع آموزش در دانشکده‌ها وجود دارد که باید مدیران این تفاوت‌ها را لحاظ نمایند؛ ماهیت پژوهش نیز به گروه‌ها، رشته‌ها و ... بازمی‌گردد که در حوزه علوم انسانی خصوصاً در حوزه ادبیات، تاریخ، زبان و در برخی گرایش‌های جغرافیا پژوهش‌ها جنبه معنوی دارد و نوع کار با سایر رشته‌ها متفاوت است.

گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های دکتر علیرضا جلیلی فر رئیس پیشین دانشکده ادبیات و علوم انسانی تقدیر شد و حکم دکتر منوچهر جوکار به عنوان رئیس دانشکده نیز اهدا گردید.

دکتر علیرضا جلیلی فر چندی قبل به سمت معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز، منصوب شد.